16 квітня в гімназії відбулася зустріч з поліцейським офіцером Кам'янець-Подільської ТГ Сергієм Тереферою та інспектором ювенальної провенції старшим лейтенантом поліції Денисом Стремінським. Для здобувачів освіти були проведені профілактичні бесіди з протидії булінгу та про адміністративні та кримінальні правопорушення серед неповнолітніх. Разом із поліцейськими учні пригадали основні правила дорожнього руху. Це важлива ініціатива, спрямована на підвищення безпеки наших учнів на дорозі. Дякуємо поліції за важливу роботу для молоді!

Учні Рихтівської гімназії ПЕРЕМОЖЦІ квесту "Слідами слів", який присвячений до Міжнародного дня рідної мови. МОЛОДЦІ!!! 

9 березня виповнюється 210 років від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Тарас Шевченко – національний символ українського народу, який пробудив українську душу та утвердив духовну основу народу для боротьби проти поневолення російською імперією. Його життя – це одвічна боротьба за волю українців, а його творчість – невичерпна скарбниця мудрості, правдивої совісті української нації, патріотизму та волелюбності.
Шевченко писав про живе, про болюче, про неминуче. Кобзар знав майбутнє. Сьогодні, коли наш народ героїчно дає чергову відсіч російському окупанту, виборює свободу та незалежність ціною крові наших захисників та захисниць, вірші поета, його заклики, пророцтва та заповіт є актуальні, як ніколи.
Шевченко закликав: «Борітеся- поборите!». Слава Україні!

Вакансія: заступник директора з навчально-виховної роботи 0,5 ставки.

Цікаво, весело пройшов тиждень початкових класів в нашій гімназії. Тиждень був присвячений зимовій тематиці. Діти малювали малюнки, виготовляли святкові прикраси, прикрашали класні кімнати. Всі побували на гостинах у тітоньки Зими, де провели веселі ігри, вікторини, відгадували загадки, співали пісні. А ще дітки випробували себе у ролі акторів, поринувши у світ казки чарівної. Колядками, щедрівками, засіванням привітали усіх з прийдешніми Різдвяними святами. Завершився тиждень дружнім святковим чаюванням.

22 грудня в нашій гімназії відбулася інтелектуально-розважальна гра "Хто зверху?" Між собою змагалися дві команди хлопців та дівчат. Учні із задоволенням брали участь у веселих конкурсах та зарядились позитивом напередодні канікул.

Під гаслом "Мистецтво надихає, мистецтво об'єднує" у Рихтівській гімназії пройшов Тиждень мистецтва, метою якого було пробудження у дітей поваги до національної культурної спадщини, до традицій українського народу та виховання патріотичного почуття.
Упродовж тижня учні створювали янголи-обереги для воїнів-захисників, малювали стіннівку з подякою, переглядали фільм "Замки України" і позмагались у своїй творчості та креативності. Завершився тиждень загальношкільним виховним заходом "Мистецтво живе в кожному".
Тиждень географії в Рихтівській гімназії.
Однією з найцікавіших наук сучасного світу є наука географія. Вивчаючи цю науку можна подорожувати всією земною кулею, найпотаємнішими її куточками лише озброївшись книжкою і власною уявою. В рамках тижня географії учні ознайомилися з безліччю цікавих та корисних географічних фактів, протестували власні знання з тих розділів географії, які вони вивчають , а також стали учасниками у цілій низці географічних заходів та квестів.

Цінуй, примножуй, бережи! Під таким гаслом у Рихтівській пройшов Тиждень природничих наук, упродовж якого учні поринули у світ цікавого «природничого» життя. Відбулося ряд цікавих конкурсів, вікторин, віртуальних екскурсій; діти виготовляли плакати і стінгазети. Цей тиждень приніс багато пізнавального, згуртував школярів, допоміг розкрити їх таланти, навчив їх діяти дружно й організовано в нестандартних ситуаціях.

Щорічно з 25 листопада до 10 грудня проходить Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства». Основна її мета - привернення уваги до проблем подолання домашнього насильства, жорстокого поводження, підвищення рівня обізнаності громадян щодо форм насильства, алгоритми дії для потерпілих, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок та чоловік. В нашому закладі відбулась зустріч із фахівцем із соціальної роботи міського Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Тимчук Тамілою разом з поліцейськими офіцерами громади Приходько Олегом та Тереферою Сергієм, які донесли важливу інформацію з питань протидії домашньому насильству. Учні з особливою увагою слухали інформацію та активно задавали питання. На згадку діти отримали буклети, в яких зазначені види домашнього насильства, дії при домашньому насиллю та зазначені телефони,куди звертатись у випадку домашнього насильства.

7 грудня Україна відзначає красиве свято: Всесвітній день української хустки. Як і вишиванка, українська хустка — це не просто елемент одягу. Це наше національне надбання, сильний оберіг, що приносить у дім любов, гармонію і взаєморозуміння, хустка — берегиня роду. Зі святом, нехай наша традиція живе!

Вітаємо всіх з Днем святого Миколая! Нехай це світле свято принесе вам радість, щастя та благополуччя. Нехай у ваших домівках завжди панує мир, любов та злагода. Із нагоди Дня святого Миколая шлемо низький уклін і щирі вітання нашим військовим захисникам ЗСУ. Дякуємо, що захищаєте небеса України!

Щороку, у четверту суботу листопада, в Україні вшановують пам'ять мільйонів жертв Голодоморів, які були на території України в ХХ столітті. Найбільший – це Голодомор 1932-1933 років. Кількість жертв Голодомору 1932–1933 років, за різними оцінками, коливається від 3 до 7 мільйонів осіб. Наше сьогодення вчить: щоб слугувати запобіжником проти повторення трагедій і злочинів минулого, наша пам’ять має бути живою. А ще цьогорічна кампанія на вшанування пам’яті жертв Голодомору проходить під гаслом «Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо!». Єднаємося, тому що єдність є запорукою нашої перемоги.

Благодійний фонд "Щаслива лапа" та учні 6 і 7 класів Рихтівської гімназії. Разом ми робимо цей світ добрішим!

Уже стало традицією кожен рік проводити Тиждень математики та інформатики, який цього року мав за мету навчити учнів працювати в команді, розвивати логічне мислення, пізнавальний інтерес, творчу активність та допитливість. Упродовж тижня учні розв’язували кросворди, ребуси, логічні та нестандартні задачі з практичним змістом, що дало їм змогу визначити необхідність знань з математики та інформатики у житті кожної людини для досягнення вершин власного успіху.

21 листопада, вся Україна відзначає День Гідності та Свободи на честь двох видатних подій в історії нашої країни: Помаранчевої революції 2004 року й Революції Гідності 2013 року. Це день, який змінив свідомість українського народу, об’єднав прагнення мільйонів українців до кращого життя. В цей день, низько вклонімося Героям Небесної Сотні, які пішли у вічність заради нашого з вами майбутнього, бійцям, що продовжують героїчно захищати незалежність та територіальну цілісність України у війні з російським агресором. Їх подвиг неоціненний!
Слава Україні! Героям слава!

З метою виховання у дітей свідомого ставлення до безпеки людини, вироблення навичок дотримання правил поведінки у надзвичайних ситуаціях у гімназії з 13 по 17 листопада було проведено Тиждень знань з безпеки життєдіяльності. Розпочався тиждень проведенням бесід з тематики запобігання травматизму та пожеж, поведінка учнів при виявленні вибухонебезпечних предметів, з піротехнічними засобами, при користуванні побутовим газом та щодо інших надзвичайних подій. Протягом тижня проходила виставка тематичних малюнків на теми: «Вивчай, пам’ятай, виконуй», «Світлофор – наш друг», «Безпечна дорога до школи», «Обережно, дорога!», «Небезпека поруч», «Бережіться пожежі!», «Наша безпека – в наших руках!» тощо. Учні 1-9 класів закріпили та поглибили свої знання з правил поведінки на дорозі та запобігання дорожньо-траспортним пригодам, ознайомилися з правилами користування первинними засобами пожежогасіння. Була проведена навчальна евакуація учнів та працівників школи з метою поліпшення і відпрацювання порядку евакуації з приміщення школи.

13 листопада відзначається Всесвітній день доброти. Доброта - якість, яка цінується незалежно від свята, тому проявляти її варто завжди. Нам варто спробувати виявляти доброту до всіх і повсякчас. Для цього не потрібні спеціальні дати, потрібно намагатися бути добрим до всіх. Творити добро зовсім не важко, але в результаті люди наповняться співчуттям та добротою один до одного. Тож, давайте творити ДОБРО!

Читанням оповідань, слова у яких починаються на однакову літеру та виставкою малюнків "Моя Україна" завершився Тиждень української мови та літератури.

Учні 8-9 класів Рихтівської гімназії долучилися до нового проєкту " Шкільний урок волонтерства" або " Як творити добро тут і зараз?". Під час уроку діти почули про важливість волонтерства, дізналися про відомих волонтерів України та світу. Учні ознайомилися з різними напрямками волонтерства та обговорили можливі волонтерські дії у кожному конкретному напрямку, провели волонтерську руханку та приєдналися до волонтерського Telegram боту.

У рамках Тижня української мови і літератури у Рихтівській гімназії було проведено І етапи XXIV Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика та XIV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді і мені Тараса Шевченка. Діти спробували свої сили та почерпнули для себе нову інформацію. Ці конкурси формують у дітей національну культуру та духовність.

30 жовтня з нагоди Дня визволення України від нацистських загарбників відбулося покладання квітів біля пам’ятника присвяченого Другій світовій війні. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять всіх героїв, які віддали своє життя за Україну.

28 жовтня відзначається День визволення України від німецько – фашистських загарбників. В цей день традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів. Ми пам’ятаємо усіх героїв, чия боротьба, самовіддана праця і героїзм сприяли звільненню України від нацистів. У серці кожного з нас жива пам'ять про неоціненний внесок українців у спільну перемогу в цій жахливій війні.

З 16.10 по 20.10 у Рихтівській гімназії проходив Тиждень англійської мови та зарубіжної літератури. Впродовж тижня учні брали участь у цікавих вікторинах та заходах: "Household Chores"(7 клас), " The Cleverest"(6 клас), "Are You Good at English?"(4 клас), "Mass Media"(8 клас), " Літературний калейдоскоп", " Юні літератори", "Чарівний світ казки" (5-9 класи).Діти виявляли свою креативність і перевтілювались в улюбленого героя. Учні виконували проєктні роботи "My Favourite Letter"(2 клас), " My Pet"(5 клас), " My School Tree "(1 клас). Тиждень пройшов цікаво, пізнавально, активно та весело.

20 жовтня у нашій гімназії відбувся благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ. Для продажу учні з батьками приготували різноманітні смаколики. Кожен клас, який брав участь у ярмарку, намагався не лише вразити оригінальністю та творчим підходом, але й зібрати якомога більше коштів для підтримки наших захисників. Учні активно запрошували до своїх столів, рекламували товар, у який було вкладено часточку душі. Зібрані кошти - 12976 грн.!!! у рівних частинах будуть передані військовому капелану Олександру Цісару та нашому земляку-волонтеру Григорію Венгеру. ДЯКУЄМО за активність та підтримку усім батькам, які із задоволенням та натхненням постійно доєднуються до благодійної справи. Разом робимо все, що можемо, для нашої перемоги! Слава Україні!

4 жовтня в Україні відзначається Всесвітній день захисту тварин та гуманного ставлення до них. 🐕🐈🐇🐤🦆🦜 З метою виховання доброти та відповідального ставлення до всього живого з учнями початкових класів проведено урок доброти "Тварини - наші друзі, любимо й піклуємось про них". Всесвітня доброта починається з кожного з нас. Тож, давайте усі разом, спільно творити добро!

УРОК ДОБРОТИ 💞💞💞
4 жовтня 💞💞🐈🐕🐈‍⬛💕💕
У Всесвітній день захисту тварин, учні 7 класу Рихтівської гімназії долучились до ІV Міжнародного уроку доброти🐶🐱про гуманне та відповідальне ставлення до тварин.
УРОК ДОБРОТИ 🐶🐱 Його мета – звернути увагу суспільства на права тварин та умови їх утримання. Цей день – нагода усвідомити людям свою відповідальність щодо тварин, можливість ще раз закликати суспільство їх захищати.

04.10.23. учні 6 класу Рихтівської гімназії взяли участь у IV Міжнародному уроці доброти "Ти відповідальний за того, кого приручив"

🇺🇦День захисників і захисниць України набув особливого значення для нашої країни. 1 жовтня ми вітаємо тих героїв, які ціною власного життя боронять Україну, бережуть спокій і дарують надію на наше вільне і щасливе майбутнє. Від щирого серця, з любов’ю і великою пошаною дякуємо кожному і кожній, хто мужньо захищає нашу державу🇺🇦

Традиційно напередодні Дня захисників та захисниць, свята Покрови у нашій гімназії проходять спортивні змагання «Козацькі забави». Хлопці та дівчата показали свою спритність, силу та знання історії і традицій українського козацтва та довели, що козацькому роду нема переводу.

26 вересня увесь світі відзначає Європейський день мов. Мета заходу: популяризувати вивчення іноземних мов та показати мовно - культурне розмаїття світу для кращого взаєморозуміння між народами. Учні Рихтівської гімназії також долучилися до відзначення цього свята: провели флешмоб "Розкажи світу про себе та подякуй за допомогу", записали відеожурнал " Benefits of Learning Foreign Languages ", пограли у COUNTRIES QR code domino та створили візитну картку країн Європи. День пройшов цікаво, пізнавально й активно!

21 вересня в Україні та в усьому світі відзначають День миру. Учні нашої гімназії приєднались до акції «Пошта миру захисникам України». Своїми листами, малюнками, діти вітали захисників України з Днем миру, бажали їм добра та швидкого повернення живими і здоровими.

16 вересня 2023 року проводиться Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day». Учні нашої гімназії долучились до цієї акції. Завдяки їм була прибрана територія гімназії, класні кімнати, проведено очищення зайвої інформації в компʼютерах та телефонах, яка склала 3,4 Гб. Було зібрано 3 мішки сміття. Спільними зусиллями ми зробили планету чистішою.

ПАМ’ЯТКА
про дії в разі анонімного повідомлення про закладку саморобного вибухового пристрою в будинок, де знаходиться установа
Нагадуємо основну послідовність дій при отриманні такого повідомлення:
• Установити контакт з анонімом, ні в якому разі не виявляючи брутальності: представитися, назвати своє ім’я; спробувати заспокоїти особу, що повідомляє про вибуховий пристрій; завірити, що вимоги будуть негайно передані керівникові.
• З’ясувати вимоги аноніма й одержати інформацію про характер погрози: уважно вислухати і під диктовку записати всі його вимоги; під будь-яким приводом запропонувати повторити свої вимоги; задати уточнюючі питання про характер погрози і часу її реалізації, стимулюючи розповісти якнайбільше.
• З’ясувати мотиви дій аноніма: задати питання про цілі, що переслідує анонім, відповіді вислухати уважно, виявляючи співучасть; запропонувати анонімові інші шляхи реалізації його цілей.
• По закінченню розмови варто повторити основні моменти бесіди з ним, сказати ще раз, що усі вимоги будуть передані керівникові, переконати особу що дзвонила повторити дзвінок («Можете передати все це прямо нашому директорові, він підійде через 10 хвилин» тощо).
• Негайно доповісти про дзвінок керівникові та заповнити контрольний лист спостережень.
• Якщо у телефонному апараті немає визначника номера, то не класти слухавку після закінчення розмови на важіль, накрити її предметом, що виключає прослуховування розмов у приміщенні, де встановлений телефон (хутряна шапка, піджак, шарф, кофта і т.д.). До приїзду спецслужб розмови у приміщенні бажано припинити.
Порядок дій керівника освітньої установи:
1. Не допустити паніки в довіреній установі;
2. Не допустити розповзання слухів;
3. Особисто або через довірену особу докласти про факт по телефону 102. Зайвих дзвінків в оперативні служби робити не треба (правоохоронні органи самостійно оповіщають взаємодіючі служби).
4. Про отриману інформацію повідомити тільки начальникові служби безпеки.
5. Провести організовану евакуацію по заздалегідь відпрацьованих сигналах (типу «Навчальна пожежна тривога! Усім залишити будинок» тощо).
Евакуацію проводити поза зоною можливо вражаючої дії підозрілого предмета.

Усім відомо, що найціннішим скарбом для людини є здоров’я, а кращим другом здоров’я був і залишається спорт. Доброю традицією в нашій гімназії стало проведення тижня фізичної культури і спорту, свята здорового способу життя. Учні отримали багато позитивних емоцій, заряд бадьорості та гарний настрій.

💛💙СВЯТО ПЕРШОГО ДЗВОНИКА🇺🇦

29 серпня – День пам’яті загиблих захисників України. Саме з цією датою пов’язаний один із найтрагічніших епізодів російсько-української війни до повномасштабного вторгнення – вихід українських воїнів з оточення під Іловайськом у 2014 році. Це не єдиний день у році, коли ми згадуємо, віддаємо шану, розповідаємо про тих, хто віддав життя, щоб відстояти Україну, її державність, незалежність і соборність. Але це особливий день, нагода для всіх у суспільстві разом зосередитися на пам’яті, шані і вдячності.

🇺🇦Вітаємо з Днем Незалежності України! Бажаємо у ці переломні і важкі дні усім і кожному віри в нашу перемогу, надії на кращі часи, завжди бути патріотами України! Ми українці - і пишаємося цим! Величезна вдячність ЗСУ та всім хто боронить нашу Незалежність! А також кожному, хто на своєму місці робить свій внесок у перемогу! Пам’ятаймо слова Тараса Шевченка:
«В своїй хаті своя й правда,
І сила, і воля»🇺🇦
Золото – в долині,
Угорі – блакить.
Прапор України
Гордо майорить.
Він – звитяг безмежність,
Слави козаків.
Стяг про незалежність
Світу сповістив.
Дорогим віднині
Стало на землі
Золото в долині
На блакитнім тлі.
Разом - ми сила,
Разом - до перемоги.
Вільна одна єдина
Наша мати - Україна!
З Днем Української Державності!

СВЯТО ОСТАННЬОГО ДЗВОНИКА 2023🎊🔔🇺🇦

28 травня відзначають День поліцейського офіцера громади. Цій події був приурочений цікавий і змістовний квест «По гарячих слідах», в якому взяли участь школярі Рихтівської гімназії. На кожному етапі були зашифровані підказки щодо місцезнаходження викраденого. Учні шукали докази в різних місцях села. А фінальним пунктом стала поліцейська машина в якій знаходились солодощі. Дякуємо за чудовий, цікавий та насичений захід. Учні отримали багато незабутніх вражень та позитивних емоцій. Щиро вітаємо вас з професійним святом, бажаємо успіхів і легкої служби, благополуччя та мирного неба над головою!

23 травня Україна вшановує пам’ять всіх Героїв, які боролися за суверенітет і незалежність нашої країни та зараз виборюють нашу свободу, територіальну цілісність та право жити у вільній, незалежній державі. У теперішніх умовах Україна вкотре демонструє незборимість української нації, велич духу українських вояків — борців за волю України.

Кожного третього четверга травня по всьому світі святкують День вишиванки — свято національної єдності. Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що може статися в людському житті. Вона є символом краси та міцного здоров'я, а також щасливої долі. Так склалось, що в Україні вишиванка і символізує родинну пам'ять, вірність та любов у сім'ї. Та головне - це те, що вишиванка займає вагоме місце в нашому житті, зберігає нашу історію та споконвічні традиції для майбутніх поколінь. Популярність і мода на вишиванки пояснюється її красою і символічністю, а свято вишиванки передає національну єдність і дух патріотизму.

В Україні щорічно 18 травня відзначається День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Відповідну Постанову Верховна Рада прийняла у 2015 році. Цього дня ми згадуємо понад 200 000 кримських татар, яких примусово вивезли з Криму в 1944 році. Для багатьох із них заслання обернулося поневірянням, голодом і врешті-решт смертю.
Злочинний наказ рядянської влади призвів до фізичного винищення, руйнування історичної пам’яті та втрати батьківщини десятків тисяч кримських татар.

Немає міцніше на землі союзу, ніж щаслива і дружна сім'я. Це і початок нового життя, і продовження прекрасного роду, і шанування святості традицій. Сім'я, родина - це найвище щастя, яке людина може створити сама. Нехай кожна родина буде квітучою, дружною і згуртованою. Благополуччя і добра всім родинам! НЕХАЙ КОЖНА РОДИНА БУДЕ ЩАСЛИВОЮ!

8 травня відзначається День пам'яті та примирення. Ми віддаємо шану всім тим, хто у жорстокій битві виборював нашу свободу, хто захищав рідну українську землю від нацизму.
Нинішні захисники України стали гідними спадкоємцями слави воїнів-визволителів. Для них найвищим законом буття є і залишиться захист рідної Вітчизни, її свободи і незалежності. Ми господарі на своїй землі, правда за нами – тож ми знову здобудемо перемогу🇺🇦
І Україна знову розцвіте
І проростуть барвінки, чорнобривці…
А в пам’яті лишаться маки й прапори
За кожного ГЕРОЯ УКРАЇНЦЯ!

З 24.04 по 28.04.2023 року в Рихтівській гімназії було проведено Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності

37 років тому, 26 квітня, сталася найбільша техногенна аварія в історії людства – Чорнобильська катастрофа. В ніч на 26 квітня 1986 року стався вибух і подальше руйнування 4-го енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції, розташованої на території України. Руйнування мало вибуховий характер, реактор був повністю зруйнований і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин. Трагедія забрала життя тисяч людей, стала причиною багатьох захворювань, принесла величезний збиток для навколишнього середовища. Жахливі наслідки цієї трагедії відчуваються й досі. 26 квітня – є днем пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він назавжди залишиться в пам’яті українського народу.

22 квітня – Міжнародний день Землі.
Це день, коли людство зосереджує увагу на гострих проблемах навколишнього середовища та вживає заходів для їх вирішення. По всьому світу люди висаджують дерева, прибирають парки, сквери та водойми.
Для України сьогодні як ніколи актуальними є питання миру, захисту своєї землі, своїх людей та довкілля. Ми обов’язково збережемо наш дім, виженемо з нього ворога та почнемо відновлювати багату українську природу.

11 квітня у світі відзначається День визволення в’язнів фашистських концтаборів. Цю дату було встановлено в пам’ять про інтернаціональне повстання в’язнів найбільшого концентраційного табору – Бухенвальд. Метою Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів є збереження історичної пам'яті про трагічні події Другої світової війни, що забрала життя мільйонів людей, загиблих у нацистських концтаборах, гетто та місцях примусового утримування. У цей день Україна разом з усім світом вшановує пам'ять жертв нацизму, які загинули в концтаборах, розташованих на території України. Це концтабори «Сирецький», «Бабин Яр» і «Дарницький», в яких загинула величезна кількість людей 30-ти країн світу за роки війни.

З 13.03.23. по 17.03.23 в Рихтівській гімназії проходив Тиждень мистецтва під назвою "Кольоровий тиждень".
Колір впливає на нас не менше, ніж слово. Кольори змінюють наш настрій і внутрішній стан.
У перший день - день відкриття - дітей порадували запальною дискотекою.
Упродовж тижня у нас проходив мистецький флешмоб "Колір дня", під час якого діти потрапляли у країну певного кольору. Ці дні були незвичайними, яскравими і пізнавальними. Діти весело проводили час, креативно підходили до виконання завдань.
Також у стінах гімназії відбулась мистецька зустріч з поетесою, композиторкою, членкинею Національної всеукраїнської музичної спілки Жанною Мадич. Ця неймовірна, енергійна, життєрадісна людина зарядила усіх своїм позитивом. Вона спрезентувала свої збірки книжок і занурила нас у свої пісні.
"Кольоровий тиждень" пройшов на високому підйомі і позитиві.
14 березня в Україні відзначається День українського добровольця. Пам‘ятна дата обрана не випадково. Саме в цей день у 2014 році на тренувальну базу в Нових Петрівцях з Майдану Незалежності вирушили перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану для формування першого добровольчого батальйону. Цей день було встановлено для того, щоб пам'ятати, через що довелося вже пройти нашій країні і через що вона проходить зараз. Люди різних професій об‘єднуються заради того, щоб боротися з російським агресором. Дякуємо кожному за мужність та відданість Україні.
🇺🇦Разом до перемоги!
🇺🇦Слава Україні!
Досить цікаво, креативно з 06.03. по 10.03.23р. пройшов в нашій гімназії Тиждень знань початкових класів. Маленькі здобувачі знань з радістю зустрічали Весну та наших пернатих друзів, провівши свято " З приходом весни прилітають птахи, на крилах несуть в рідний край ПЕРЕМОГУ!" Насолоджуючись аудіоспівом птахів, відгадували загадки, вікторини, склали пам'ятку з правилами поведінки щодо наших пернатих друзів.
А з яким ентузіазмом пройшла конкурсна програма "Спритні й кмітливі наші дівчата". Команди дівчаток "Бджілки" й "Метелики" у різних конкурсах проявили свою спритність, кмітливість, креативність.
Також наші діти возвеличили й вшанували пам'ять Тараса Шевченка , провівши виховну годину "Живи, Кобзаре, в пам'яті людській".
А ще протягом тижня в усіх початкових класах було проведено багато цікавих вправ з навчальних предметів.
🇺🇦 9 березня народився Тарас Шевченко (9.03.1814 — 10.03.1861) — видатний український поет, прозаїк, драматург, художник, політичний і громадський діяч. Він був людиною універсальних обдарувань та інтересів. Все його життя і творчість були присвячені українському народу. Поет мріяв про ті часи, коли його країна буде незалежною суверенною державою, коли в Україні шануватимуться мова, культура та історія народу, а люди будуть щасливими.
І вам слава, сині гори,
Кригою окуті!
І вам, лицарі великі,
Богом не забуті.
Борітеся — поборете!
Вам бог помагає!
За вас правда, за вас слава
І воля святая!
В Рихтівській гімназії з 27.02 по 03.03 проходив Тиждень історії, географії та правознавства. З історії було проведено вікторину "Знайомство з історією"(5 клас), " Подорож Київською державою" (7 клас), історичну гру " Що? Де? Коли? Давня Греція" (6 клас), "Перший мільйон" ( 8 клас), захист проєкту "Я - історична постать" (8-9 клас), "Історичний брейн - ринг" (9 клас)
З географії було проведено вікторину " Мандри Україною"(5 клас), пізнавальну гру "Цікава географія"(6 клас), "Шлях мандрів" (7 клас), інтелектуальну гру " Вірю - не вірю!"(8 клас). Учні 7 класу підготували проєктну роботу " Африка". Діти розв'язували тематичні кросворди, шаради та грали в географічне доміно.
З правознавства у 9 класі був проведений " Правовий ринг" , учні 8 класу виконали проєктну роботу " Право та закон", а учні 7 класу намалювали малюнки на тему "Права дітей". Діти отримали багато позитивних емоцій та вражень. Підсумували Тиждень історії, географії та правознавства інтегрованою інтелектуальною грою " У світі історії, географії та правознавства".

28 лютого в гімназії відбулося наукове шоу "Цікава наука". Учням проводили цікаві експерименти. Вирощували кристали, утворювали сніг, досліди з вогнем, чорнила, які зникають та багато іншого. Було цікаво та пізнавально.

21 лютого вже традиційно ми відзначаємо Міжнародний день рідної мови. Це свято не лише нагадує про культурне розмаїття і багатомовність світу, а й про право кожного розмовляти рідною мовою у своїй країні🇺🇦

20 лютого в гімназії відбулася вистава Київського театру ляльок.

20 лютого ми вшановуємо пам’ять Небесної Сотні, справжніх героїв, котрі змінили хід історії нашої країни, віддали свої життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людей, європейське майбутнє України. Імена всіх загиблих героїв назавжди залишаться в серцях кожного українця. Нині нашим захисникам доводиться продовжувати боротьбу за єдність нашої держави, захищати її кордони. Схиляємо голови, віддаючи глибоку шану всім, хто поклав своє життя за свободу рідної землі. Вічна пам’ять і слава Героям! Вони не вмирають, а навічно залишаються небесними захисниками України 🇺🇦🙏


🇺🇦19 лютого українці відзначають День Державного Герба України. Цього дня 1992 року Верховна Рада затвердила тризуб як Малий герб України, визначаючи його головним елементом великого Державного Герба. Він є одним із офіційних символів нашої держави, який уособлює в собі український народ, його культуру та звичаї. Сьогодні Тризуб об’єднує українських патріотів, які захищають наш суверенітет і територіальну цілісність України.
Український Тризуб — це уособлення незламності, волі та нашої неминучої Перемоги!
В Рихтівській гімназії з 13.02 по 17.02 проходив тиждень природних наук. Проведені цікаві пізнавальні заходи:
Круглий стіл "Проблеми енергетики України"(9клас),
"Екскурсія по організму людини"(8клас),
Інтелектуальна гра "Що?Де?Коли?"(7клас),
Квест "Як я знаю рослини?"(6клас),
"Де логіка?(5клас).
Учні взяли участь у проектній роботі:
"Кругообіг води"5клас,
"Будова рослин"6клас,
"Скелет людини "8клас.
Розгадували тематичні кросворди, ребуси та складали пазли.
Тиждень природних наук сприяє розвитку пізнавального інтересу до навчання, розвиває творчі здібності учнів, насичує шкільне життя яскравими фарбами і дарує позитивні емоції.
Бажаю і надалі із захопленням пізнавати світ природничих наук і показувати гарні результати!

16 лютого в Україні на державному рівні відзначається нове державне свято — День єднання, що започатковане у 2022 році. День єднання — свято, яке має згуртувати українців і показати, що ми — єдиний народ. Сьогодні, як ніколи, маємо бути єдиними у прагненні волі й свободи в нашій країні. Ніхто й ніщо не зламає нас, бо ми до останнього відстоюватимемо нашу незалежність, нашу державність! Віримо і щиро молімося за мир і спокій в Україні, адже коли з нами Бог, не важливо, хто проти нас! Єднаймося, бо Україна в нас одна! В єдності — сила народу! Слава Україні!

15 лютого – це день пам'яті про сумнозвісні події війни в Афганістані, вшанування усіх воїнів-інтернаціоналістів, кому довелося виконувати військовий обов’язок на території інших країн. Віддаємо свою шану учасникам бойових дій Кушніру М.М. та Демову В.П. Вшановуємо пам’ять випускника нашої школи, загиблого воїна-інтернаціоналіста Атамана Володимира Петровича.

7 лютого до Рихтівської гімназії завітали працівники ювенальної превенції та поліцейський офіцер громади. Вони провели бесіду під час якої ознайомили з відповідальністю за булінг та інші дисциплінарні порушення. Учні ознайомились з діяльністю вищезазначених структур. Мали можливість приміряти бронежилети та шоломи, зробити багато фотографій на згадку. Спілкування пройшло в добрій та невимушеній атмосфері.

7 лютого у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”. Метою Дня безпеки в Інтернеті є поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій. День безпечного Інтернету в Україні є одним із ключових для поширення ідей безпечного користування Інтернетом та сучасними цифровими технологіями. З кожним роком до відзначення цього дня в Україні, як і у всьому світі, приєднується все більше організацій.

У нашій гімназії стартували екологічні акції: «Здай макулатуру – врятуй дерево» та «Батарейки, здавайтеся!» (збирання використаного паперу для подальшої їх переробки). Метою акції є формування екологічної культури та бережне ставлення до лісових ресурсів. Одним із способів збереження лісу є збір макулатури, який під силу кожному, навіть школяреві. З вторинної сировини (макулатури) можна зробити багато необхідних речей і при цьому не рубати дерево. В Україні щороку на смітниках опиняються тонни відпрацьованих батарейок, кожна з яких забруднює 400 л води або 20 м3 грунту. Між тим при їхній переробці можна було б отримувати цінні кольорові метали.

З 30 січня по 05 лютого в Рихтівській гімназії проходив Тиждень математики та інформатики. Учні 6 класу доєднались до виготовлення стіннівки "Мудра макітра", в якій розмістили цікаві ребуси на логіку. Також була зібрана інформація про відомих математиків. Учні 7-9 класів взяли участь у вікторині з інформатики . Завдяки цим заходам учні поглибили свої знання , покращили вміння мислити самостійно, розширили свій кругозір.

Учням Рихтівської гімназії вкотре було висловлено Подяки за активну громадянську позицію та активну волонтерську діяльності. В період різдвяних свят дев'ятикласниками було зібрано 4300 грн., а ученицею 3 класу, Гончар Яніною, було зібрано 3000 грн. Всі кошти було передано на потреби Збройних Сил України. Ми пишаємося нашими юними патріотами!
Слава Україні!!!

Підняття Державного прапору України та хвилина мовчання на честь загиблих Героїв🇺🇦

З 23.01.23 по 27.01.23. в Рихтівській гімназії проходив Тиждень зарубіжної літератури. Учні почерпнули багато корисної та цікавої інформації про життя і творчість світових геніїв, спробували себе у ролі художників і читців поетичних творів.

З 23.01 по 27.01 в Рихтівській гімназії було проведено Тиждень англійської мови. Тиждень проходив під девізом: " English is the key to a successful future!". Учні початкової школи здійснили віртуальну мандрівку до Англії та виконали проєктні роботи на тему: "My favourite English letter"( 1-2 клас), " My favourite cartoon " (3 клас) , "My favourite holiday"(4клас).Для учнів середньої школи були проведені тематичні вікторини: "Food" ( 5 клас), "English tea party"(6 клас), "In the world of cinema" ( 7 клас), "Famous English writers"(8 клас), "Science and technology"(9 клас).
Тиждень англійської мови сприяв розвитку творчих здібностей, пізнавальних інтересів учнів та подарував багато яскравих вражень.
"Ще не вмерла Україна, і слава, і воля»,
- з цими словами у 1918 році гинули в нерівному бою з червоногвардійцями на залізничній станції Крути майже неозброєні київські гімназисти, студенти, курсанти. Герої Крут ціною своїх життів на деякий час призупинили наступ більшовицької армії на столицю України, що повернуло хід історії та дало змогу Українській Народній Республіці укласти Брестський мирний договір. Цей героїчний подвиг став однією з найтрагічніших сторінок у літописі України та водночас символом незламності духу українського народу в боротьбі за волю й незалежність держави. Вічна слава Героям, які полягли в бою під Крутами.
Слава всім, хто і сьогодні боронить Україну та гідно захищає її територію.
Слава Україні!
Героям Слава!
27 січня в Україні і світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Цей День проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, співавторами якої виступили 100 держав, в пам’ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни. Голокост з давньогрецької перекладається як «всеспалення» й означає систематичне переслідування і знищення (геноцид) євреїв нацистською Німеччиною і колабораціоністами протягом 1933-1945 років. У ширшому розумінні, голокост – систематичне гоніння і знищення людей за ознакою їхньої расової, етнічної, національної приналежності, сексуальної орієнтації або генетичного типу як неповноцінних, шкідливих.
Офіційно визнано, що до 6 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою в Україні. Одними з найбільших і найвідоміших були розстріли у Бабиному Яру в Києві, але знищення євреїв України було систематичними і повсюдними.
Світова спільнота цього дня не тільки згадує жертв людиноненависницької політики, але й засвідчує прагнення до боротьби з антисемітизмом, расизмом та всіма іншими формами нетерпимості, які можуть призвести до цілеспрямованого насилля стосовно окремої групи людей.

Щороку 22 січня Україна відзначає День Соборності - доленосний день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, який задекларував об’єднання українських земель в одній державі та продемонстрував соборницькі прагнення українців. Ця подія стала знаковою для українського державотворення на початку ХХ століття, вкрай важливою і актуальною вона є сьогодні, у часи боротьби проти за нашу свободу, волю, незалежність. І подвиги героїв України ХХІ століття доводять, що бажання українців жити в соборній незалежній Україні тільки укріпилося.

Вітаємо усіх з прийдешніми святами! Нехай зимові свята принесуть мир, спокій і злагоду, впевненість у майбутньому. Зичимо вам міцного здоров'я, успіхів, родинного щастя, достатку і благополуччя! Дякуємо компанії «KERNEL» за солодкі подарунки.

15 грудня – Міжнародний день чаю. Чай – це прекрасний корисний напій, який тамує спрагу, знімає втому, додає бадьорості, підіймає настрій. Його п΄ють у будь-якому куточку Землі.В досить дружній, доброзичливій атмосфері пройшло чаювання учнів початкових класів, під час якого діти ознайомились з історією походження чаю, виникненням чаювання у Європі, а також зберіганням чаю та правильним його приготуванням. Всі з задоволенням посмакували різними видами чаю , солодощами.

13 грудня в Україні відзначається чудове свято - день святого Андрія Первозваного. За старовинними літописами він був одним із дванадцяти апостолів Христа і приніс слов'янським народам християнство. Але на 13 грудня припадає й інше свято - народне свято Калити, тобто зимового сонця. Свій початок воно бере ще з дохристиянських часів і славиться надзвичайно веселими вечорницями, красивими й цікавими обрядами. Найголовнішою особливістю андріївських вечорниць є обряд "кусання калити". Калита - пісний обрядовий корж - головний атрибут свята. Увечері, коли збиралася молодь, калиту підв'язували червоною стрічкою до сволока стелі.

5 грудня в Міжнародний день волонтера відбулося нагородження дітей-волонтерів та волонтерських загонів в Хмельницькій обласній державній адміністрації. Волонтерський загін "Патріот" Рихтівської гімназії нагороджений подякою Хмельницької обласної військової адміністрації, яку вручив Сергій Гамалій. Дякуємо нашим юним патріотам, які працюють єдиним фронтом заради нашої спільної Перемоги!

21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи, у який вшановують громадянський подвиг, патріотизм і мужність людей, що виступили на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору під час подій Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013-2014 років. Ці доленосні події згуртували весь український народ навколо високої мети – відстоювання незалежності України, її стабільного розвитку в європейському співтоваристві, досягнення гідного рівня життя. Відзначаючи День Гідності та Свободи, ми сповнені гордістю за нашу державу та українців, які понад усе цінують свободу і гідність та продовжують боронити Україну, відстоювати нашу незалежність й право бути вільними на своїй землі.

14 листопада у гімназії відбулася посвята учнів у козаки – Джури. Вступаючи в козацьку республіку, перед лицем своїх друзів, перед рідною землею та пам’яттю звитяг козацтва, учні урочисто поклялись, що вивчатимуть історію і традиції українського народу, будуть готувати себе розумово, фізично і морально, щоб чесно і віддано служити українському народу в ім’я становлення незалежності та процвітання держави.
Стаючи джурами учні дали обітницю на вірність козацтву та своєму народу, усвідомлюючи, що тепер вони повинні ще краще вчитися, брати найактивнішу участь у житті школи і бути взірцем для інших. Завершилося свято веселими спортивними змаганнями та інтелектуальними конкурсами.
Громадська організація "Кам'янець-Подільський "Ратуша" спільно з Кам'янець-Подільською районною радою нагородила наших дітей-волонтерів за активну участь в допомозі ЗСУ.
Це ще один крок до нашої спільної перемоги🇺🇦

Відпрацювання алгоритму дій під час повітряної тривоги

 

СВЯТО ПЕРШОГО ДЗВОНИКА🇺🇦💙💛

СВЯТО ОСТАННЬОГО ДЗВОНИКА 2022💙💛💙💛💙💛💙💛